Inteligentní systém zavlažování

Je překvapivé, že mnozí uživatelé květináčů LECHUZA neznají úplně unikátní systém, tzv.: "spodního zavlažování" který tyto květináče poskytují.

Samozavlažovací systém Lechuza-popis PNG   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co to vlastně je "spodní zavlažování" ?       

Zavlažování rostlin shora je běžnou praxí, kterou známe většinou z našich domácností. Tento proces spočívá v tom, že vodu přidáváme na povrch zeminy, která obklopuje kořeny rostliny. Můžeme ji přilévat přímo na povrch zeminy nebo do podnosu či vnějšího obalu květináče, což umožňuje vodě proniknout k kořenům prostřednictvím zeminy. Tento způsob zalévání však často přináší své problémy. Voda se může vstřebávat nerovnoměrně a není snadné udržovat konzistentní vlhkost, což může vést k přelívání nebo nedostatečnému zavlažování rostliny.

Tyto nepřesnosti mohou mít negativní dopad na zdraví rostliny. Je obtížné udržovat optimální vlhkost půdy, což může vést k problémům jako je vadnutí, přestávka v růstu nebo dokonce úhyn rostliny. Tato nejistota při zalévání může také vést k tomu, že se lidé cítí frustrovaní a odradí se od dalšího pěstování rostlin.

I když se v důsledku těchto problémů může zdát, že péče o rostliny je obtížná a zdlouhavá, mnozí z nás si nedokáží představit život bez květin. Jsou symbolem krásy, života a radosti, a jejich přítomnost v našich domovech nám poskytuje pocity pohody a spojení s přírodou. Je proto důležité hledat efektivní a spolehlivé způsoby péče o naše květiny, které jim zajistí optimální podmínky pro růst a rozvoj.

 Jak to tedy funguje ?

Systém spodního zavlažování představuje účinné řešení pro péči o rostliny. Tento systém je navržen tak, aby voda nalitá do speciální šachty byla směrována přímo k kořenům rostliny umístěným v dolní části substrátu. Zde se voda hromadí, vytvářející vodní rezervoár, ze kterého si kořeny rostliny mohou odebírat vodu podle svých potřeb, což umožňuje regulaci zálivky. Stav vody v rezervoáru je snadno sledovatelný pomocí indikátoru umístěného na horním okraji květináče. Tento indikátor, zbarvený do červena, naznačuje, kdy je potřeba doplnit vodu a kdy není nutné zalévat.

A ono to opravdu funguje !

Princip je jednoduchý. Staří pěstitelé zjistili už před mnoha desetiletími, že kořeny většiny rostlin se dokážou adaptovat na postupné zvykání na přítomnost vody a naučí se s ní efektivně hospodařit. Tato zkušenost vedla k rozvoji hydroponického způsobu pěstování rostlin, který se stal populárním díky své jednoduché údržbě. Při hydroponickém pěstování jsou kořeny rostlin ponořeny do vody, která je monitorována pomocí hladinoměru, umístěného na povrchu nádoby.

Avšak, tento způsob pěstování měl své omezení. Rostliny musely být již zpočátku pěstovány s kořenovým balem speciálně upraveným pro růst ve vodním prostředí. Vypěstování takových rostlin v školkách trvalo dlouho a bylo nákladné, což vedlo k omezené dostupnosti těchto rostlin na trhu. Jejich vysoká cena, často srovnatelná s cenou malého automobilu, odradila mnoho zájemců od využití této jinak velmi efektivní metody pěstování.

Návod pro sázení a pěstování Lechuza PNG1

 

Převratný posun přinesla separační deska neboli "falešné dno" květináče!

Představte si to jako revoluci ve světě květináčů! LECHUZA systém totiž přináší hydroponii k vašim rostlinám přímo domů. Jak to funguje? Díky speciální oddělovací desce (falešnému dnu s dutými podstavci) v každém květináči, můžete teď pěstovat své oblíbené rostliny s klasickým kořenovým balíčkem a přitom využívat výhody hydroponie! Kořeny rostlin prostě proniknou skrz destičku a začnou si vodu a živiny bere jak z vody, tak z půdy. A co je nejlepší, už nemusíte utrácet za speciální rostliny pro hydroponii – s LECHUZA můžete použít jakoukoliv rostlinu, kterou najdete v zahradnictví nebo květinářství.

Tento unikátní systém zavlažování nejenže ulehčuje péči o rostliny, ale také vám šetří peníze! S oddělovací deskou v každém květináči LECHUZA dostáváte to nejlepší z obou světů – tradiční způsob pěstování spojený s moderní technologií.

Takže jestli máte rádi květiny, ale nechcete se s nimi trápit, květináče LECHUZA jsou pro vás to pravé řešení! Užívejte si krásu a vitalitu rostlin, aniž byste museli být zahradními profesionály.

A nezapomeňte, že květináče LECHUZA jsou nejen praktické, ale také stylově designové, takže váš dům, byt, kancelář, zahrada nebo terasa budou vždycky vypadat úžasně!

 Lechuza Balconera

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz