Vlhkoměr

Kód: 19714
Neohodnoceno
Značka: LECHUZA
285 Kč –15 %
F Verpackung Feuchtigkeitsmesser
285 Kč –15 % 240 Kč
Skladem

S Lechuza vlhkoměrem můžete pravidelným měřením snadno zabránit tomu, aby vaše rostliny byly podmáčené nebo přemokřené. Vlhkoměr je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. S celkovou délkou kolem 26 cm jej můžete použít i pro měření vlhkosti velkých rostlin v květináčích. K aplikaci navíc nejsou potřeba žádné baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S vlhkoměrem od LECHUZA můžete neustále sledovat požadavky vaší rostliny na zálivku a to i tehdy, když chcete pěstovat rostlinu bez zavlažovacího systému LECHUZA. 

A jak správně měřit ?
Vlhkoměr ukazuje správnou hodnotu pouze ve spojení s rostlinou nebo zeminou v květináči kolem kořenového balu rostliny. Vlhkoměr nelze použít, pokud jsou použity výhradně LECHUZA Pon nebo jiné sypké podklady.
Krátce po zapíchnutí indikační tyčinky do půdy kolem kořenového balu uvidíte, zda vaše rostlina dostává dostatek vláhy. Odečtěte hodnotu, když je měrka v zemi, a poté ukazatel znovu vytáhněte ze země. 

Stupnice ukazuje:
- Červená = půda je příliš suchá, je třeba ji zalévat
- Zelená = půda je dostatečně vlhká, o vaši rostlinu je dobře postaráno
- Modrá = půda je mokrá, rostlina potřebuje přestávku v zalévání

Pravidelným měřením můžete snadno zabránit tomu, aby vaše rostliny byly podmáčené nebo přemokřené. Vlhkoměr je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. S celkovou délkou kolem 26 cm jej můžete použít i pro měření vlhkosti velkých rostlin v květináčích. K aplikaci navíc nejsou potřeba žádné baterie.

Důležité:
Po každém měření vytáhněte indikátor přímo ze země a očistěte jej suchým hadříkem. V případě trvalého kontaktu s vodou nebo mokrým podkladem může měřicí hrot zrezivět a zabránit tak přesnému měření.

Vlhkoměr je zvlášt praktický, pokud například používáte velký květináč, rostlina se ještě plně neusadila nebo nevidíte vlhkost z povrchu substrátu. Ale i bez zavlažovacího systému můžete snadno kontrolovat přísun vlhkosti vašich rostlin. Vaše rostliny jsou vždy zásobovány vodou přesně tak, jak ji potřebují.

Používání vlhkoměru má následující výhody :

  • zabraňuje nedostatečnému nebo nadměrnému zalévání
  • přesné měření vlhkosti půdy
  • snadná manipulace
  • bez baterií

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky
Záruka: 2 roky
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz